Książka w postaci strony internetowej jest dostępna bezpłatnie na portalu Związku Kompozytorów Polskich i Polskiego Centrum Informacji Muzycznej.
Dusza dźwięków. Rozmowy z polskimi kompozytorami CZYTAJ
Książka w postaci strony internetowej jest dostępna bezpłatnie na portalu Związku Kompozytorów Polskich i Polskiego Centrum Informacji Muzycznej.
Dusza dźwięków. Rozmowy z polskimi kompozytorami CZYTAJ
To program organizowany przez Stowarzyszenie Instytut Badań Organizacji Kultury - IBOK, którego celem jest wsparcie wszystkich osób znajdujących się na początku swojej drogi badawczej związanych z szeroko rozumianym obszarem kultury. Ma za zadanie wspieranie autorskich badań, przy jednoczesnym niesieniu pomocy w świadomym planowaniu i realizowaniu projektu badawczego.
Zespoły biorące udział w programie mogą liczyć na bieżące wsparcie zarówno ze strony koordynatorek, które będą czuwać nad kwestiami technicznymi, jak i Mentorów_ek (będących członkami Stowarzyszenia), wspierających radą i pomocą merytoryczną. To unikatowa okazja do realizacji własnych badań pod okiem doświadczonych ekspertów_ek!
Program adresowany jest do osób pełnoletnich, szczególnie posiadających status studenta lub doktoranta, będących początkującymi badaczami, tj. nieposiadających udokumentowanego doświadczenia w prowadzeniu projektów naukowych.
19 października 2024 roku stał się ważną datą dla społeczności Akademii Muzycznej w Łodzi. Tego dnia w Sali Koncertowej uczelni odbyło się bowiem Uroczyste Posiedzenie Senatu poświęcone nadaniu Krystianowi Zimermanowi tytułu doktora honoris causa. Najwyższy akademicki tytuł honorowy jest dowodem uznania imponujących dokonań artystycznych Mistrza. W symboliczny sposób Władze Akademii wyróżniły osiągnięcia jednego z najwybitniejszych współczesnych pianistów, wielkiego propagatora muzyki polskiej na arenie międzynarodowej, artysty będącego niesłabnącą inspiracją dla uznanych muzyków, adeptów i miłośników sztuki pianistycznej na całym świecie.
Na długo pozostaniemy z emocjami minionego weekendu. Zaszczyceni i wzruszeni kierujemy podziękowania do wszystkich Gości, którzy towarzyszyli w tym ważnym dniu.
Gala Konkursu „Audionomia Award” na najlepszy reportaż dźwiękowy w Polsce i uroczyste rozdanie nagród za nami! W sobotę poznaliśmy laureatów, którzy zostali docenieni za swoje dźwiękowe opowieści. Wydarzenie było zwieńczeniem III Międzynarodowej Konferencji Reportażu Dźwiękowego, która od czwartku odbywała się w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Po raz kolejny Audionomia, święto dźwięku i opowieści, połączyła ludzi z różnych audialnych światów.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 zostanie na długo w naszych sercach! W środę 9 października 2024 roku społeczność naszej Uczelni powiększyła się bowiem o nowych studentów i doktorantów, a do grona doktorów honoris causa Akademii dołączyła Maestra Ewa Wycichowska – tancerka, choreograf, pedagog, nauczyciel akademicki, pierwsza w Polsce profesor sztuk muzycznych w zakresie tańca, wieloletnia primabalerina Teatru Wielkiego w Łodzi, w latach 1988–2016 dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego. W polskiej historii sztuki tańca jest jedną z najwybitniejszych postaci, które zmieniły oblicze artystyczne i edukacyjne tej dziedziny – ambasadorem polskiej sztuki tańca na całym świecie. Jak podkreślano wielokrotnie w trakcie uroczystości, jest to pierwszy w Polsce doktorat honoris causa dla tancerki i choreografa, i jeden z pierwszych w tej dziedzinie w Europie.
Z początkiem roku akademickiego 2024/2025, to jest od 1 października 2024 roku, do użytkowania powróciło główne paradne wejście do Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi (rezydencji Karola Poznańskiego) od strony alei 1 Maja.
Pasjonujące wykłady, odsłuchy reportaży, spotkania z mistrzami audialnych opowieści, a do tego spacer dźwiękowy i uroczysta gala konkursu Audionomia Award – te wszystkie wydarzenia już niebawem w Łodzi!